Květen 2018

Animefest 2018

26. května 2018 v 21:31 | Denda/Ája |  Zážitky
Jak už jsem psala tisíckrát, na úvádění moc nejsem, takže jdu rovnou k věci.
Tentokrát i pohled někoho mimo Lama Team.
Denda:
Naše skupinka
Naše skupinka byla složená z jednoho civila (do půl jedenácté teda Umaru v uniformě, ale to už se fakt nedalo) - to jsem byla já, z druhého civila - Valči, z jednoho Umaru kluka (Později Dippera z gravity falls) - Danka, Hanji Zoe(která možná trochu připomínala Sashu) - Míši, jedné holky se sukní s potiskem Vangoghovi hvězdné noci - Áji a chviličku i vysoký zrzek ve fialové mikině - Romana.
Proč jsem svlékla cosplay já
Byl blbý nápad otevřít si puding, který se třepal jak medůza a zaplnit si obě ruce. Nemohla jsem si hodit batoh na záda, protože se mi tam pletla paruka, takže další nákupy byla hrůza. Koupila jsem troje pocky a sukně se mi začala vyhrnovat nahoru, do toho jsem ztratila Áju a byla jsem sama (Dali jsme si na půl hodiny rozchod). Když se mi povedlo najít Valču, byla už jsem spocená, rozcuchaná, se sukní někde u zadku a plnou náručí věcí a došlo mi, že takhle to asi nepůjde. Na AF jsem měla cosplay celých třicet minut! Celý rok jsem ho dávala do kupy, česala paruku a ráno jsem se pokoušela nalepit řasy, kvůli třiceti minutám...
Proč jsme přišli o Romana
Roman měl blbý den - v tramvaji si neoznačil jízdenku a dostal pokutu. Hned u vstupu ho dvakrát kontrolovali a navíc nesnáší velké davy lidí a tak si šel prostě sednout.
Nákupy
O nákupech bych se mohla hodně rozepsat, protože jsme tam jenom za sobotu nachali čtyři a půl tisíce a kluci tam jsou ještě v neděli. Jenže nevím, komu by se chtělo číst seznam věcí asi o dvaceti položkách, tak jenom napíšu, že jenom pocků jsme koupili 15 krabiček.
Free hug
Ještě loni před animefestem bych na cizího člověka ani nesáhla a potom? Už loni jsme hugovali všechno živé a letos jsme k tomu přidali i kissnutí. Naši první cedulku jsme zapomněli v prvním vlaku, druhou jsme ztratili ani nevím kde a třetí byla napsaná zeleným fixem na druhé straně plakátu. Některé lidi jsme obejmuli hned několikrát a nejlepší objetí jsou ty, při kterých vás někdo zvedne nahoru a poponese 😀. Hugování je prostě super věc ^^.
Shrnutí

Letošní animefest se fakt vyvedl, krásné cosplaye, plno hugerů, jídlo na každém kroku a úžasná atmosféra. Kdybych měla rozepsat všechny zážitky, jako třeba svlékání podkolenek nebo neustálé ztrácení Míši, bylo by to na dlouho. Nevím, jak to zakončit, tak už jenom tohle: Už se nemůžu dočkat na příští rok ^^.

Míša:

Animefest byl snad nejlepší věc na světě. Úplně jsem se tam těšila. Moje první dojmy se nedali popsat. Stánky nabízeli zajímavé zboží, i když jejich cena mě trošku zaskočila. Klobouk dolů před připravovaným cosplayem - dosáhly k dokonalosti. Nevím o žádné věci co by se mi nelíbila všechno, bylo dokonalé. Roztomilé byli Furýci, jsou přítulný. Japonská kultura nabízí výborné jídlo, pití a jsem ráda, že jsem si to mohla vychutnat.

Ája:
Letos jsme poprvé jeli vlakem, bylo nás šest + tři dospělý jako doprovod. Cesta se vlekla, alespoň posledních čtyřicet minut.
Na AFku je vždy perfektní atmosféra. I kdyby tam nic jiného nebylo, ta komunita za to stojí. Kde jinde byste potkali věřící uctívající chleba?
Na druhou stranu, co si budem nalhávat. Jezdím tam hlavně kvůli nákupům. Všem jsem vykládala, jak si koupím pěknou sukni nebo šaty, a co myslíte?
Jasně, že šlo nakonec skoro všechno do jídla.
Alespoň se mi povedlo sehnat print s Lokim, dokonce i s věnováním. (Které mi Mishievous Jane nabídla sama, díky sukni.) Fotka Lokiho byl můj první úkol.
Další byl plakát s Impalou 67 (ano, tou) na Route 66, kterou mám v mobilní verzi na tapetě. Tu mám i s podpisem a vzpomínkou na dalšího, komu se líbila má sukně.
Snad nejlepší z mých věcí je však plyšová figurka Castiela, která je taaak roztomilá.
Akce samotná byla super, viděla jsem dokonce i lolitu Yuki v krásných šatech.
Cesta zpátky byla horší. Vracely jsme se čtyři, samé holky. Alespoň počet dospělých byl stejný. Ve vlaku si k naší čtveřici přisedl chlap, který se celou cestu tvářil, jako by nás chtěl zabít. Nejspíš to i byla pravda.
Nebudu vám lhát. Na anime se už nekoukám, ale AF je, i přes zavádějící název, i o jiných věcech.
Letos se na mě divně dívali i otaku. No jo, když s cizí ponožkou v ruce řvete, že jste vyvolení :D.

Info

24. května 2018 v 7:27 | Denda |  Ostatní
Do pátku vyjde reportáž o animefestu, tak se tešte :D

Edit - Ája - Dobře, o den se to protáhlo.

Podoba

22. května 2018 v 18:08 | Ája |  Ostatní
Někdo je podobný matce, někdo otci a někdo bratranci manžela sestry svého dědy.

Proč milovat Panství Downton

5. května 2018 v 8:50 | Ája |  Fandomy
Můžu vám napsat něco o zákulisí Lama Teamu, nebo vám můžu říct o seriálu ne nepodobnému britské Ulici. A jelikož se v našem zákulisí nikdy neobjeví nesmrtelné hlášky, skvělé kostými a naprosto dokonale napsaný homosexuál, (ovšem jedno klišé na skladě máme), rozhodla jsem se pro něco - jako - recenzi na první tři sezóny seriálu.
Ovšem, musím vás varovat.
Teď vážně - styl děje je opravdu povedený, události se posunují dopředu, ale zároveň je čas i na scény ne úplně nutné pro posun zápletky. Často je to všechno tak zamotané, že jedna zameškaná epizoda by musela být nahrazena minimálně půlhodinou vysvětlování, pokud si nechcete nechat ujít všechny důležité posuny v ději.
(Thomas to zkoušel na Theo Jamese ale ten není teplej a naštve se a řekne Thomasovi že se o tom nezmíní jen když ho dovede do ložnice Lady Mary kterou balil na večírku den předtím a když ráno nese Theovi Thomas snídani je Theo mrtvej a Thomas neví proč je mrtvola v ložnici Thea když ho dovedl k Mary a jelikož Daisy se chová divně asi něco ví a jelikož Daisy je do Thomase zamilovaná protože neví že je teplej snaží se Thomas zjistit co Daisy viděla a je to prostě složité, protože Daisy...) , ale zároveň se dá epizoda shrnout v několika větách, pokud jde jen o hlavní linku.(Theo James přijel a zhebnul u Mary. Mary má průser.)

Všechno začne potopením Titanicu*. Někoho by možná rozesmutnilo, že mu umřeli příbuzní a na krátkou dobu to zasáhne i vyšší vrstvu Downtonu, brzy ale všem dojde skutečná tragédie - vždyť Marry tam měla snoubence! Kdo teď zdědí panství? (Proč se musí nosit černé oblečení? Proč se Edith vždycky líbí Marryin přítel/snoubenec/vodnář?)
Naštěstí se nemusíte bát, v následujících epizodách přibude dost (více či méně teplých) mužských postav, takže si naše oblíbená aristokratka (uznejte, že ji nejde nemilovat) bude mít z koho vybírat.
Takhle to zní jako blbost, naštěstí je tohle problém jen jedné z postav.
Vemte si třeba takovou Daisy - nesmělá služebná, mírně utiskovaná silnou mateřskou postavou, zamilovaná do (do poloviny první série) šarmantního cynika, která ale zároveň přehlíží náklonnost milého, nenápadného chlapce, který... Proboha, na co se to dívám?
Tohle je snad největší problém celého seriálu - můžete se snažit sebevíc, některé linky prostě vyzní při vysvětlování neskutečně dementně.
Proto vám, přestože příběh a zpracování postav neskutečně obdivuji a miluji, musím doporučit abyste se při lákání ostatních na seriál zaměřili na jiné věci. Nuže -

1) Kostými a atmosféra
Všichni známe ten typ seriálů, které mají působit hrozně dobově, ale i úplným civilům dojde, že je něco zatraceně špatně. Všude kolem létají nevhodná slovíčka, všechny ženské postavy jsou tak ,silné a emancipované'** a všichni plně důvěřují nejnovějším technologiím, o oblečení nemluvě.
V tomto seriálu najdete to, co vám taková První republika nedá - přesnost a dobový nádech. Žádná z postav (tedy, co jsem zatím stihla) nepůsobí jako z 21. století, oblečení je krásné a člověk by i věřil, že tvůrci něco nastudovali o etiketě. Co vám budu vykládat - až vám bude hrozit deportace do Alexandro - Mariovské Anglie (hrozná slova, ale lépe to popsat nejde), určitě se musíte podívat na Panství.

2) Postavy
Tohle jsem už zmínila, ale musím to zopakovat. Každý tam má co dělat, i kdyby měl třeba jen umřít a sloužit jako zdroj veškerých problémů pro několik dalších let.
Všichni mají vlastní motivy, vlastní styl přemýšlení a, věřte tomu nebo ne, i kdybyste se nedívali a jen poslouchali jak někdo předčítá ze scénáře, na 80% poznáte, co říká která postava.
Navíc nikdo není dokonalý, i když se tomu někteří až do třetí série nebezpečně blížili.

3) ... A jejich vztahy
Není to tak, že by si všichni řekli, ,,Jo, tak tahle chce být jako my, musíme ji milovat." (Ano, narážím na Sybil.)
Je to spíš jako, ,,Ooh, sweet child o' mine," u jedné osoby a, ,,Tse, kráva blbá," u druhé.
(Vložte si libovolný obrázek Mary.)

4) Thomas
Pokud nejste jako já, budete ho možná zprvu nesnášet. Ani bych se vám nedivila. Přesto po čase uznáte, že má něco do sebe.
Je skvěle napsaný, má geniální hlášky a psychologii jako nikdo jiný. Navíc, jako bonus vám ukáže, jak přežít (dobře, tak si alespoň ulehčit,) světovou válku.

5) Prostředí a architektura
Přestože o kráse Britů by se dalo diskutovat, alespoň co se normálních neanglofilů týče, s krásou jejich venkova nelze nesouhlasit.
I kdyby vás příběh sebevíc nudil, krajinu si zamilujete.


*Vrazil Titanic do ledovce, nebo ledovec do Titanicu?
**Hele, tohle podporuji a tak, ale třeba ve Viktoriánské době to působí skutečně nemístně.