Únor 2018

Kéž by

25. února 2018 v 8:34 | Ája |  Ostatní
Spoustu z nás mírně vykolejilo zjištění že nastupujeme proti Rusům. Co mírně, ve většině škol tomu zápasu obětovali alespoň jednu hodinu. (Je celkem adrenalin sledovat komentář a u toho se snažit dávat pozor v češtině.) I přes to, že nás nakonec porazili, to mělo příznivý dopad. Dokonce i největší odpůrce sportu musí uznat, že to Čechy semklo jako málo co. Co jsem tak pozorovala, nebo zažila, díky tématu hokeje vznikla spousta nepravděpodobných vazeb, až to člvěka zahřálo.
Jakkoliv se to zdá nepravděpodobné, Němci se skutečně probojovali do finále. Samozřejmě, že to nebylo jen tak a mně nezbylo, než ostatní přesvědčovat, že to skutečně nejsou fašisti a že si zasloužili postup. (Kupodivu tomu doteď nevěří.) Mezi tím jsem jim začala fandit. To víte, jsem soutěživá a nejspíš bych fandila každému, kdo by nastoupil proti Rusům, ale to řešit nemusíme :D.
Z toho důvodu mě dokonale probudila věta, pronesena ve vedlejším pokoji, že Německo vítězí. Nakonec se ukázalo, že jenom dali gól. Alepoň, že za to ten zápas stál.
Jistě, nakonec prohráli, ale člověk z toho má takový zláštní pocit. Nakonec, nejde jen o slávu a o favority, ale i o to, kdo se snaží a kdo má dobrou techniku.
Za tuto radost nejpíš může fakt, že jsem nespala déle, než pět hodin.

Matikářka

21. února 2018 v 17:25 | Ája |  Ostatní
Jediný člověk, který má upřímnou radost když mě vidí je má matikářka :D.

Black Panther

15. února 2018 v 19:59 | Ája |  Ostatní
Jdu z kina. Je zima, má sestra je vedle zabalená do bundy a klepe se, já mám však všechno až na tričko rozeplé a je mi ještě teplo. Přesto se usmívám.
Čeká mě test, na který nic neumím. Přesto se usmívám.
Vím, že si na mě učitel zasedl, přesto se usmívám.
Možná vás zajímá proč. Po druhých titulcích u Black Panthera byla scéna s Buckym! :D
(,,Já vám to říkal!" zaznělo kinem.
,,Říkám to už tři měsíce!" ozvalo se ode mě.)

Petice

10. února 2018 v 10:50 | Ája
Hele, vím, že tohle téměř nikdo nečte, ale mohli byste se prosím mrknout ma tohle? ^-^
https://www.amnesty.org.uk/actions/say-yes-marriage-equality-northern-ireland

Olympiáda

9. února 2018 v 11:57 | Ája |  Ostatní
Myslela jsem si, že hlouběji už klesnout nemůžu. Pak mě rozbrečela reklama.

Snad letos na OH vyhrajeme hodně zlatých. V hokeji teď šance máme, což o to.
Díváte se na ceremoniál? :D
A co na krasobruslení? (Yuzuru Hanyu! :D Není Čech, ale i tak...)

Snad tam nebude k-pop, amen.

Sen

8. února 2018 v 18:50 | Denda |  Ostatní
I přesto, že letos se můj horoskop asi trefil a tenhle rok nezačal úplně dobře(ale o tom až někdy jindy), věci se začínají měnit k lepšímu. Na 90% se můj sen splní :D! Nikdy jsem neměla žádné sny o tom, že vyléčím rakovinu nebo objevím elixír mládí. Moje sna byli většinou něco ve smyslu ochutnání kaktusové zmrzliny (splněno :D) nebo mít panenku Draculaury(Na 50%, dostala jsem takovou tu od vietnamců), takže se nikdo nemůže divit, že můj momentalní největší sen je vidět naživo Ozzyho Osbourna- mojeho největšího idola ^°^. Takže jestli všechno dopadne dobře můžu si odškrtnout svůj životní sen :)).

Brumbál

5. února 2018 v 19:56 | Ája |  Fandomy
Drahá paní Rowlingová,
Nebojte se, nepřidám se k těm početným hejtrům, kteří Vás nyní bojkotují.

Co si budeme nalhávat, existují jen tři skutečně racionální důvody, proč se fangirls na Fantastická zvířata 2 těšily, a to Gravedence, Eddie a konečné odhalení Brumbálovy sexuality.
Naděje na to první rozmetala na kousky jedna z prvních fotek určených veřejnosti, toho druhého se zjevně dočkáme jen silně tlumeně a na to třetí nedojde.
Už je to jisté, film by se potom nemohl prodávat do zámoří. Nedivím se těm, které to pobouřilo, vždyť nám to bylo různě připomínáno a slibováno... no, dost dlouho.
Divím se, že si autoři scénáře (Rowlingová v tom projednou skutečně nemá prsty) nechají takhle kálet na hlavu. Je to jejich film, tak by si do toho neměli nechat kecat, ne?
Navíc, kdyby tam protlačili alespoň náznaky, dozvěděli bychom se konečně na otázku, která zžírá lidstvo od nepaměti - jak to bylo mezi Brumbálem a Grindewaldem?
(Někteří netuší, o čem mluvím. Ti, kteří mají jisté tušení si možná vzpomenou na kauzu Mofftis versus Johnlock.)

Dolary

5. února 2018 v 12:01 | Ája |  Ostatní
Nejsem urážlivá, ale když mě mamka chtěla poslat studovat do New Yorku s pouhými devadesáti dolary, bylo jasné že mě to nepotěší a že s ní nějakou dobu nebudu chtít nic mít.
Co na tom, že to bylo ve snu.