Leden 2018

Misery

31. ledna 2018 v 18:34 | Ája |  Ostatní
Dokud jste nečetli Lennon verzi Misery, jako byste nežili. (Aneb moc volného času.)

Dorian G...

28. ledna 2018 v 8:33 | Ája |  Ostatní
Je jedno, jak moc se snažíte. Dokud vždycky přečtete ,Dorian Gay', vaše šance na normalitu se rapidně sníží.
(I když, to i faktem, že tuto knihu vůbec znáte.)

To čekání na Infinity War je nekonečné o-0.

Black Panther

21. ledna 2018 v 9:05 | Ája
Přiznejte se, kolik z vás jde na Black Panthera jen kvůli šanci vidět Sebastiana Stana?
(S Martinem je to složitější, no.)

2. Challenge- Bowie/Jagger

6. ledna 2018 v 4:17 | Ája |  Naše tvorba
Autor- Ich
Beta- Píšu to ve čtyři ráno, takže hádejte.
Zadání- Gets mad at the TV and throws the remote.
Fandom- RPS, David Bowie/Mick Jagger
(Ano, když tohle píšu mám vážný výraz. A ano, vím, že jeden je mrtvý a druhý skoro mrtvý. Hanba mně, hanba mé rodině, hanba mé krávě.)

Seděl ve svém koženkou vypolstrovaném křesle, štíhlé nohy měl rozložené na stole a sledoval televizi. Nedalo se říct, že by ho něco zaujalo, přesto se vyloženě nenudil.
Blonďatá reportérka se něj z monitoru zářivě usmála, což ho poněkud vyděsilo- znamenalo to, že má nějakou specialitu. Co to bude dnes? Při útoku zemřelo pět lidí? Spadlo letadlo? Nastává konec světa? (Tentokrát už vážně?)
,,Připravili jsme pro vás rozhovor, ale ne jen tak ledajaký," prohlásila vysokým hláskem, který Davida nehorázně štval. A ostatně, nebyl jediný.
Každopádně byl zvědavý, co se z rozhovoru vyklube, proto, když začaly reklamy, nikam nepřepínal a trpělivě čekal. Když poté v televizi zahlédl dříve tak důvěrně známou kudrnatou kštici, nestačil se divit.
,,Ano, přátelé," řekl stárnoucí interviewer možná až příliš familiérně. ,,Máme tady Micka Jaggera, a budeme se ho ptát na vaše otázky. Číslo jedna, Micku- Spal jste někdy s mužem?"
Studiem se rozhlehl smích, jako by to bylo něco nemyslitelného. Rockera takhle otázka zpočátku zarazila, nakonec se však taky zasmál. ,,Nikdy, dokud neodpozuju ženský, proč bych měl?"
David se ušklíbl. Jasně. Proč by měl? Vzduchem prosvištěl ovladač, který těsně minul televizi.
,,Já přece chlap nejsem," zabručel a zalitoval, že se zbavil ovládání. Jak rád by teď přepl.

Novoroční

3. ledna 2018 v 6:08 | Ája |  Ostatní
Vím, že je už příliš pozdě na to, aby tohle mohlo být aktuální, přesto to musím napsat.
Letošek byl zvláštní rok. Je to jako před několika lety, ne jen měsíci, co jsem začala dělat Knižní výzvu. (Ti trpělivější se dočkají i recenzí.) Zároveň je to však jako včera, když jsem ji konečně dodělala.
Není to tak dávno, co jsem psala jenom fanfikce a příležitostně předkládala, dnes mám ovšem rozepsaných neno rozvrhnutých několik světů. Naneštěstí nemám odvahu hodit je jinam, než na wattpad. (Naneštěstí pro mě, vám to nejspíš zachránilo mozkové závity.)
Navíc jsem přemohla lenost, začala pravidelně cvičit na kytaru a poctivě pracovat na známkách. Letos je to snad poprvé, co pro něco musím vážně dělat. Asi hloupnu.
Mám panickou hrůzu z učitele.
Některé věci se však nezmění nikdy.
Přijdu si téměř stejně osamělá, jako na začátku roku, ne-li více. Začala jsem koketovat s feminismem a pochybovat o svém genderu. Stále jsem nerd, kterého baví hrát si na intelektuála a dekadenta. Stále miluju trapné vtipy a popkulturní odkazy. Stále mě neomrzelo být z exota, což jde ruku v ruce s neutuchající láskou ke staré hudbě. Ještě mě baví psát o sobě. A hlavně- někdo si konečně začal všímat mého talentu.
Když to vezmu kolem a kolem, nebyl to špatný rok.
Snad si ho užijete, dušičky.