Film- Zdaleka

12. listopadu 2016 v 13:45 | Ája |  Recenze
Svatý Beatle! Narazila jsem na film, na jehož konci nezbývá člověku nic jiného než a) zírat s otevřenou pusou, b) pustit si konec znova, abyste pochopili co to je, c) nadávat že chcete další díl. Jmenuje se Zdaleka.


Rok: 2015 ( naděje na druhý díl)
Žánr: Drama, Slash
Délka: 90 min, ale těch posledních pět jsou titulky. Nečekejte, že po nich přijde doslov. Nepřijde.
Děj: S tím to je složitější. Hlavní zápletka je ve vztahu padesádníka Armanda a mladého Eldra. Ti vybíravější teď možná ohrnou nos, ale nebojte, je docela dobře zachovalý. Vše začne, když si Armando v busu vyhlédne Eldra, kterému zaplatí za jistou nekalost. Na poprvé to však nevydrží a už když si Eld sundá triko odchází. Na podruhé ho mladík praští popelníkem, kopne do něj, vezme prachy a zmizí. Skvělá lovestory. Příběh ale pokračuje a najednou, ani nevíte jak, Elder líbá Armanda. Vykoleduje si facku, což je docela zvláštní, když vezmete v potaz, že mu už stihl koupit auto, nechal ho, ať se k němu nastěhuje a taky k tomu, za co mu původně platil. Doposud padlo jen pár vět, a rozhovory probíhaly s několika minutovími odmlkami. Člověka to skoro dohání k šílenství, ale zároveň mu to dává šanci plánovat reakce postav. Většinou udělají přesný opak, to vám můžu říct. Jednoho dne oznámí Eld že zabije Armandova otce, protože při jednom rozhovoru prohlásí, že by byl radši kdyby byl mrtvý. Pak se vrátí, hodí na stůl prázdné olověné obaly. Nevím jak, ale tu noc se spolu vyspí. Při té scéně je nejlepší vypnout zvuk. To už je jen pár minut do konce, který je tak překvapivý, jako Bieber na srazu metalistů.
Hodnocení: CSFD- 69℅
Mé- 95℅
Na uložto je zatím jen ve Španělštine, s Anglickými titulky, ale to nevadí, postavy tam stejně moc nemluví. Můj výsledný dojem z filmu bylo opakování konce, následné pochopení a duševní prázdnotq, kterou zahladí snad jen zmrtvýchvstání Davida Bowieho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama